Logan: Wolverine (2017) 4K Audio Dual Latino-Ingles | O Poderoso Chefão: Parte II | Terrarium TV - Watch All Free HD Movies and TV Shows 1.9.7

Ugrás a tartalomhoz

Fotó

CombiNO YEHA!Medvesajt kérésére...

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
6 válasz erre a témára

Flegeton

Flegeton

Vicces Fiú

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 2
  • 793 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Medvesajt kérésére leírom hogy készült a CombiNOs sigem amit láthattok az aláírásomban.
Elég szájbarágós lett és a PSDt is adom így nem hiszem hogy nehézségeket okoz az elkészítése.

Első lépés: új képet létrehozni, nekem a felbontás 400x100 és F1C800 ezzel a háttérszínnel alapoztam.

Combinohoz nem hiszem hogy találni rendert a neten, de a gogglevel kerestem nagy képeket ahonnan tudok kivágni, a BKV honlapján is találunk képeket. Ez az egyik (a jobb oldali (tükröztem)):

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

A bal oldali is ott van a galériában:

A körbe vágások és a elhelyezések után valami ilyesmit kell látnunk:

Már van 3 rétegünk: alap (ami színezett) és a combi 1 -2 (én így is neveztem el őket)
Most kell egy absztrakt render, hogy színesítse a képünket. Én ezeket használtam:

A rendereket a combinos réteg alá rakom.(elsőt bal oldalra, a 2.at a jobb oldalra.). Most így néz ki (ezt a két rendert az alap fölé helyezem):

A jobb oldali combinot veszem kezelésbe: duplázom és aláhelyezem az eredeti réteg alá (tehát most így vannak a rétegek: alap, render1, render2, combino 2 másolata, combino 2, combino 1 ). A másolt rétegen szűrő/torzító/üveg? effektet hajtok végre. A réteg módját kell még átállítani: Átfedés ?re (azt a rétegek panelon találjuk, egy kis lenyíló lista). Ezt a réteget duplázzuk (élénkebb lesz a színezése).
A másik oldallal is így járunk el kivéve hogy a réteg módja Világosítás lesz (elég keveset változtat a képen). Most így néz ki:

Ismét egy rendert használunk:

Középre igazítjuk és méretezzük, majd maszkoljuk:

A maszkot az alsó piros kör mutatja és ha aktiváljuk meg jelenik a maszk réteg a kép mellet. A maszk rétegre kattintva egy ecsettel (pl.: fekete 25% és kb 55 ös méretű legyen) kiszínezzük a két szélét ahol a combinok vannak, majd láthatjuk a hatást (többször húzzuk át akkor már teljesen látszani fognak bizonyos részek.) Így néz ki:

Ismét rendert használok:

A bal oldali combino alsó részéhez igazítom és a réteg módja: Színvilágosítás. A réteget másolom, a másolatot áttolom a jobb oldali részhez (CTR+T és egér használatával). Ettől lesz a combik alja ilyen világos kristályos szerű:

Kérjünk egy új réteget és arra csináljunk egy négyszöget (lehet egy normál négyzetet torzítani CTRL+T egér + ctrl vel, de ha kijelölővel előre kijelöljük az alakzatot akkor ki is lehet töltetni.).

Rétegbeállítások (dupla katt a rétegek panelon a kis képre vagy jobb klikk a kis képen és Keverési beállítások?):
Vetett árnyék:

Színátmenet átfedés:
A piros karikázott részre kell kattintani 2x hogy saját színátmenetet tudjunk felvenni: Színátmenet szerkesztő

A két szín kódja látható a képen. (a mellettük [a színek kódját én raktam a képre, a programban nincs ott] lévő kis pöcökre kell kattintani, hogy színt cseréljünk, alapértelmezésben a fekete fehér átmenet van)

Körvonal:

Utolsó render amit használok:

Kis méretezés után jobb szélre igazítjuk, réteg mód: :Ragyogó fény:, majd maszkolás úgy hogy a combinot jól lehessen látni.

A feliratot nem részletezném:

Nyissunk egy új képet 5x5 ös. Ceruzával (1px) vagy vonal segítségével húzzunk egy átlót és: zerkesztés/Minta meghatározása el is nevezhetjük. (ismerős lehet a minisiges tutorialból)

Vissza a sighez, új réteg és :Szerkesztés/kitöltés: kikeressük a mintánkat és Ok. Rétegmódja: Átfedés: és ezt is maszkolni kell azokon a helyeken ahol látszania kell a combinonak.

Új rétegen ellipszis kijelölővel kijelölünk egy részt (mint a képen) és színátmenettel fehérből semmibe áthúzzuk (fentről lefele).

Messziről kezdjük az átmenetet és megismételhetjük többször is hogy jó legyen az üveg hatásunk.

Ismét új réteg és most ceruza és/vagy vonal segítségével elkészítünk egy izét : Kikapcsoltam a rétegeket, hogy lehessen látni a kis vonalakat.

Utolsó rétegünket felvesszük, kitöltsük feketével és a rétegmódja: Világosítás lesz. Körvonal:

Az utolsó lépés adta meg a kis keretünket.
Kész a sig:

• 0

petike4ever

petike4ever

Bambooocha

• Kitiltott
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 519 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
Köszi, ez hasznos cucc smile.gif
  • 0

medvesajt

medvesajt

Citromdí­jas

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 219 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Kösz szépen, nagyon rendes vagy!
  • 0

Skyp

Skyp

Citromdí­jas

• Kitiltott
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 239 Hozzászólás
  • 0 köszönet
dánk (az) esőn
  • 0

BroN

BroN

Törzsvendég

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 402 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Budapest Underground
Köszi ez tök yo ... pacsi smile.gif
  • 0

Rexor

Rexor

Jómunkásember

• Kitiltott
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 166 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Budapest
Szép munka! wink.gif
  • 0

leo46

leo46

Jómunkásember

• Kitiltott
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 145 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Hát ez állati jó lett smile.gif
Nagyon szépen köszönöm, én most kezdtem a photoshop-ozást, igaz még nagyon amatőr vagyok, de majd fejlődök smile.gif
a Combino-s képet vettem alapul s íme, ez sült ki belőle:

mégegyszer köszönöm wink.gif
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó