Download | Hotel Transsilvanien 2 | Movies - HEVC/x265

Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Átlátszó gömb készítéseNagyon egyszerű, saját iromány

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
12 válasz erre a témára

enisz

enisz

"Fordítva vetted be a gyógyszered?"

• Kitiltott
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 1
  • 3301 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Magyarország

Ebben a tutorialban egy nagyon egyszerűen elkészíthető átlátszó gömböt fogok elkészíteni, pusztán blending beállítások segítségével, amibe utána akár saját képeinket is belerakhatjuk.

Először kezdjük azzal, hogy nyitunk egy új dokumentumot. Adjuk neki a gomb nevet (gömb, csak ékezetes betűktől szeretek óvakodni, főleg egy angol nyelvű programban) A méret legyen 500x500 pixel, 72 dpi, RGB színmód, és ha egy mód van rá, átlátszó hátteret állítsunk be, majd OK gomb.

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

Most előttünk van az 500x500 pixeles vászon. Ha eddig megvagyunk, akkor most az következik, hogy rajzoljunk a vászon közepére (nem kell pontosnak lenni, kicsit feljebb és bal oldalra is lehet tolni, nehogy az árnyéka, amit majd adunk neki lecsússzon a képről). A kitöltő szín teljesen mindegy, én feketét használtam, de ti olyan színt használtok amilyet akartok, úgyse fog látszani smile.gif

Most jön a trükk. Ha kész, akkor a layer palettán található ksi fx ikonra kattintsatok, majd a blending options-t válasszátok ki. Az itt felugró ablakokban én ezeket a beállításokat használtam, ti ettől nyugodtan eltérhettek, lehet kísérletezni smile.gif

Ha ezekkel készen vagytok, akkor valami hasonlót kell lássatok magatok előtt. Készen is vagyunk az átlátszó gömbünkkel. Én például pont most csináltam egy témát a telefonomra, és így néz ki a menüben a gomb. Egész látványos, és ahhoz képest max 5 perces munka smile.gif . Ha viszont szeretnéd kicsit felturbózni, rakhatsz bele saját képet is, viszont akkor még pár módosítás szükséges.

Én ezt a képet raktam be a gömbömbe. Annyi változtatást csináltam, hogy a blending optionsnál a satinból visszavettem 10%-ra, így nem sötétül be annyira a gömb, jobban látható a kép. A képet is nagyon egyszerűen be lehet helyezni, fogunk egy képet, amit szeretnénk berakni. A layer palettán lehúzzuk a "fekete körös" rétegünk alá. Mivel a gömbünk átlátszó, ezért a képet is látni fogjuk. Ha megvan, és fedésben van, akkor a Filter menüpont Distort almenünél a Spherize menüpontot választjuk. Mielőtt azonban ezt tennénk, jelöljük ki a képes rétegünkön azt, ami a gömb alatt van (ezt egyszerűen meg tudjuk tenni úgy, hogy ctrl + kattintás a fekete körös réteg bélyegképére). Ha ezt csináltuk, és alkalmaztuk a Spherize filtert 100%-al, akkor utána egy Ctrl + Shift + i billentyű kombinációval megfordíthatjuk a kijelölést, és törölhetjük a felesleget.

Ha ezzel megvagyunk, akkor egy kis fényt is adjunk a gömbnek, mintha megtörne rajta a fény. Ezt úgy tudjuk megtenni, hogy létrehozunk egy új réteget, majd kijelöljük a gömbünk területét. Az új rétegre pedig húzunk egy Fehér-Átlátszó színátmenetet a gömb tetejétől az aljáig. Ha ez mevan, akkor még ne szüntessük meg a kijelölést, hanem Ctrl + t billengyűkombóval szépen nyomjuk össze ezt a kijelölést, forgassuk, ha kedvünk tarjta, majd ha beállítottuk a kívánt helyre, akkor vegyük le a réteg átlátszóságát 70% körülire.

Ezzel készen is volnánk, ha valaki nem ért valamit, vagy valami nem megy neki, nyugodtan kérdezzetek. Hogy segítsek kicsit, feltöltöttem a PSD-t, ami alapján a tutorial készült, lehet elemezni smile.gif (nem túl nagy, csak 745 kb, úgyhogy fix ip-sek is nyugodtan szedhetik tongue.gif )

RarPass: up_by_enisz

Jó munkát! smile.gif
  • 0

AltF4

AltF4

Jómunkásember

• Kitiltott
  • PipaPipaPipa
  • 0
  • 127 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Köszi enisz egy újabb jó és könnyű tutor!
  • 0

enisz

enisz

• Kitiltott
  • 1
  • 3301 Hozzászólás
  • 0 köszönet
nagyon szívesen happy.gif már megérte vele vesződni
  • 0

Tony the Scarface

Tony the Scarface

Feltörekvő

• Kitiltott
  • PipaPipa
  • 0
  • 65 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Kösz h leírtad mert nagyon hasonlít az Userballhoz és elakadtam az Ub-tutorban de ez jobb és sikerült...Köcce
  • 0

turisz

turisz

Pelenkás Bajkeverő

• Kitiltott
  • Pipa
  • 0
  • 20 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:BESNYŐ
Ezt nem tom hogy kell de nekem nem műxszik megycsinálom ugyanazt mint te de marad a sima gömb
  • 0

enisz

enisz

• Kitiltott
  • 1
  • 3301 Hozzászólás
  • 0 köszönet
ha a kép betételére gondolsz, mi sem egyszerűbb... de mondjuk pont ezért töltöttem fel a psd-t, hogy meg tudjátok nézni... az egész csak a rétegsorrenden áll vagy bukik wink.gif
  • 0

Gandzsa

Gandzsa

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 29 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Szokás szerint nekem még egy ilyen egyszerűnél is problémám van biggrin.gif. Amikor aképet kell berakkni nekem azt teljesen új dokumentumba rakkja, hogy tudom megcsinálni hogy új layerbe rakkja? (Elolvastam az alapismeretes részeket mind a 3-at de sajnos ott sem értettem hátha itt megértem)
  • 0

$cArFaCe

$cArFaCe

Made in China

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 614 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Szeged,
Nem tudom lehet van 1xübb megoldás de én úgy szoktam h megnyitom (külön dok.) és tod az a húzó, nah azzal átviszem a másik képre, és ott ahogy Enisz is mondta úgy rendezed a layereket ahogy kell.(egyértelmű)
  • 0

enisz

enisz

• Kitiltott
  • 1
  • 3301 Hozzászólás
  • 0 köszönet
ctrl + c, ctrl + v
  • 0

Gandzsa

Gandzsa

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 0
  • 29 Hozzászólás
  • 0 köszönet

ctrl + c, ctrl + v

Igen már csináltam csak újat nyitott meg. MEgpróbálom azt a másik megoldást de azért köszönöm szépen a segítségetek biggrin.gif
  • 0

enisz

enisz

• Kitiltott
  • 1
  • 3301 Hozzászólás
  • 0 köszönet
... te biztos photoshopot használsz? biggrin.gif mer ctrl + v-re beilleszti a már megnyitott dokumentumba új rétegként
  • 0

Bubba22

Bubba22

Pelenkás

• Felhasználó
  • Pipa
  • 0
  • 8 Hozzászólás
  • 0 köszönet
köszi ez jól lött ! biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

enisz