Shopkins Wild | Tokyo Magnitude 8.0 | Die Entführung des David Balfour

Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Mi van újabban a gumiszobával?Mindenki facebookozik, vagy mi?

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
16 válasz erre a témára

Bubo_Cupropenis

Bubo_Cupropenis

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 13
  • 34 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Pécs
Úgy értem régebben, pár éve még rengetegen megfordultak itt. Folyamatosan jöttek a beírások, kommentek.
Most meg én vagyok itt egyedül az egész topikban. Nézem az utolsó kommenteket, két hónaposak. ohmy.gif
Igaz már én is rég nem voltam itt, de ez az elnéptelenedés nagyon elszomorít. Pár éve még nagyon nagy élet volt itt. Lehet már a Facebook a divat a fórumozás helyett? smile.gif
  • 0

anti141

anti141

Betűszaporító

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 22
  • 1060 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
Rajtam nem múlik a dolog! Mostmár a Bannoldában sem olyan aktív senki... Azért mindíg van kivétel smile.gif
  • 0

Bubo_Cupropenis

Bubo_Cupropenis

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 13
  • 34 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Erről beszéltem: már eltelt több mint három hónap, de ez a kérdés még itt van az első oldal elején. Pár éve ha valaki délelőtt írt ide, délután már oldalakkal kellett visszalapoznia, hogy megnézze. :S
Egyik kedvenc egyetemi tanárom mondása szerint: "így múlik el a világ dicsősége". sad.gif
  • 0

Bubo_Cupropenis

Bubo_Cupropenis

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 13
  • 34 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Már majdnem fél év...
  • 0

tom6666

tom6666

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 7
  • 32 Hozzászólás
  • 2 köszönet
Ja biggrin.gif
  • 0

tunaf

tunaf

Totyogó

• Felhasználó
  • Pipa
  • 0
  • 3 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Biztos minden kommentelő egy Zombi támadásnak estek áldozatul és ezért nem tud senki írni. biggrin.gif wink.gif
  • 0

ubagus12

ubagus12

Citromdí­jas

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • 20
  • 295 Hozzászólás
  • 9 köszönet
  • Lakhely:Szlovákia, Lelesz
So mala ko ricnala?
  • 0

Bubo_Cupropenis

Bubo_Cupropenis

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 13
  • 34 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Kio estas tio?

Már lassan egy év, azóta, hogy először írtam a témában...
Na nem baj. Régi szép idők... azért én jó emlékkel gondolok vissza rá. smile.gif
  • 0

Polecat

Polecat

Pelenkás Bajkeverő

• Felhasználó
  • Pipa
  • 3
  • 19 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Már több mint egy éve.
És igen, jól írtad. Az emberek inkább facebookoznak, mint blogoznak. S ez a gond. Nagyon sok mindent tönkre tesz a Facebook.
Chatelős oldalak, progik, fórumok halnak ki. Mindent meg lehet csinálni Facebookon, ami egy programozó munkája lenne, s egy jókora nagy közösség használná.
Sőt egyes cégek már csak Facebook oldalt hoznak létre, meghívnak egy csomó embert, s már tudnak is róla. Így e téren is van kár.
Bár azért örülök, hogy az ilyen "Ez A Nevem szia" művésznévvel, egy növény IQ-jával, s óvodás szintű írástudással rendelkező droidfajok nem szórják tele más oldalakat számukra érdekes, s értelmes kifejezésekkel.
Oké, lehet, hogy könnyebb, egyszerűbben használható egy Facebook, de szomorú, hogy mennyi mindent leváltott, ami jó volt előtte.
  • 1

tkrisz007

tkrisz007

"Fordítva vetted be a gyógyszered?"

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11
  • 3097 Hozzászólás
  • 1 köszönet
  • Lakhely:Salgótarján
Anno egy szép nagy közösség volt itt, de az emberek felnőnek és munka (vagy egyetem) mellett nem biztos, hogy sok kedvük van akár fórumozni, akár mást csinálni. A fiatalabb korosztályt pedig tényleg tönkreteszi a fb, tisztelet a kivételnek.
  • 1

Babucsinta

Babucsinta

Kockafejű

• ViP
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 1010
  • 2183 Hozzászólás
  • 1295 köszönet
  • Lakhely:2-es cella
én itt vagyok és teszek a fb-ra...
  • 0

Bubo_Cupropenis

Bubo_Cupropenis

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 13
  • 34 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Én is. Néha benézek azért. :)
Sajnálatos ez a facebook-effektus. Persze én is fönt vagyok és irogatok néha, de annyira nem nyűgöz le. Ez sokkal jobb (volt).
Persze közben biztos én is változtam. Annak idején még egyetemista voltam amikor rengeteg időt töltöttem itt el. Akár otthonról, akár az egyetemi gépteremből ha volt egy-két óra üres időm két előadás között.
Aztán később még több időm lett, mert álláskereső lettem. Akkoriban egész napokat el tudtam itt tölteni. Már-már gumiszoba-függővé váltam.
Aztán lett munkám, költöztem is, stb-stb. De azért ha most is sokan írnának, mint akkor 4-5 éve, akkor én is aktívabb lennék.
Hát sajna ez van...
  • 0

Bubo_Cupropenis

Bubo_Cupropenis

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 13
  • 34 Hozzászólás
  • 0 köszönet

Benéztem ismét ide! :)

Megint eltelt több mint egy év az utolsó hozzászólásom óta és ez a téme még mindig az eslő oldalon van. Durva!

Most nézem a topikot meg majdnem 3 éve nyitottam. Hogy múlik az idő...?! Nem baj, azért majd megint visszanézek szerintem úgy fél-egy év múlva.

• 0

Bubo_Cupropenis

Bubo_Cupropenis

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 13
  • 34 Hozzászólás
  • 0 köszönet

Bő 1 év már megint elment... :)

• 0

libazsiir

libazsiir

Haladó

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipa
  • 1501
  • 333 Hozzászólás
  • 3972 köszönet
  • Lakhely:Felvidék
  • Érdeklődés:Mooovies
Remélem egyszer újból visszajon a divatba a fórumozás...
  • 0

Bubo_Cupropenis

Bubo_Cupropenis

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 13
  • 34 Hozzászólás
  • 0 köszönet

Jó lenne!

Legutóbbi benézésem óta megint eltelt a szokásos bő 1 év. Hihetetlen, de 5 éve nyitottam ezt a topicot és alig szóltak hozzá Sőt, még mindig az első oldalon van! Durva és szomorú... Milyen pörgés volt itt régen?! :)

• 1

gr3g.the.outsider

gr3g.the.outsider

Zsebibaba

• Törzstag
  • PipaPipa
  • 2
  • 26 Hozzászólás
  • 0 köszönet

Újabb másfél év. Konkrétan a kérdésre a válasz: kinyitották a gumiszoba ajtaját, mindenki szabad, s egyenlő, csak néhány "elvetemült" jár vissza a koszt miatt, de a konyhás néni rég' nyugdíjba ment már, jobb híján az enyészet közben csupán a visszajárók nosztalgiázhatnak az elmúlt szép idők emlékein.

Komolyabbra fordítva a szót: Hogy a Facebook nyírva volna ki a fórumozást? Nem hinném. Nem volt kötelező regisztrálni rá, de mégis megtörtént. A Ford T modell megvásárlása sem előírás, ennek ellenére elkezdődött az autók sorozatgyártása, ergo fejlődés ment végbe. Ahogy a magnókazettát is kiváltotta CD, azt pedig a digitális terjesztés. Ezen folyamat közben az azt megelőző régi dolgok eltűnnek, vagy ritkaság lesz belőle. Ez van, így járt a fórumozás is. Ez az egész több összetevős, és egy igen hosszú tanulmányt lehetne írni, miképpen is hatott a Facebook, illetve úgy általában a közösségi oldalak a chat-, a fórumoldalakra. Bár az FB-n is vannak mindenféle csoportok; kutakodva talán ott is lehet találni ehhez hasonló közösséget, de a (többnyire) valós identitásnak köszönhetően az anonimitásba való burkolózás ezzel meg is szűnt/fog szűnni.

A fenti felvetések jogosak: a Facebook mindent kivált, integrál, s centralizál. De ez van, nincs mit tenni. Hála az égnek, még nem kötelező regisztrálni. A gumiszobában megmaradt 5 ember még jól elszórakoztatja egymást, a legutolsó pedig magát, mielőtt végleg egy valódiba nem kerül a teljes becsavarodást követően  :D  :D .

Előbb-utóbb minden visszajön a divatba, kérdés csupán, hogy ez a "réteg" volt-e olyan meghatározó, hogy újra virágozni kezdjen.

Remélem a következő hozzászólás nem 10 év múlva érkezik.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó